Ako sa zbaviť plesne na nohách – domáca liečba

“Atletické nohy”

Zelené chodidláAko už veľmi dobre viete, názov “atletické nohy” je dosť zavádzajúci. Dokonca aj keď nerobíte žiaden šport a celé dni strávite pozeraním televízie, stále môžete trpieť touto bežnou kožnou infekciou. Tinea pedis, lekársky termín pre pleseň na nohách a nechtoch, je zapríčinený hubami. Tieto huby sa živia odumretými kožnými bunkami na povrchu pokožky. Na celom povrchu tela sa nachádza odumretá koža, vrátane nôh, ktoré huby berú ako “jedz koľko vládzeš” reštauráciu.

Nikto nie je v bezpečí pred plesňou na nohách, dokonca ani deti a ženy. Tí, ktorým sa potia nohy, sú vo väčšom nebezpečenstve, pretože huby prosperujú vo vlhkom prostredí. Ak sa dostatočne nestaráte o svoje chodidlá, nečudujte sa, ak sa tam vám objaví pleseň. Neumývanie si nôh dokonca napomáha hubám, aby sa rozšírili aj na ostatné časti vášho tela. Takže predtým ako budú ostatné časti vášho tela infikované, čítajte ďalej a naučte sa ako sa zbaviť plesne na nohách a nechtoch.

Domáca liečba a 7 receptov

  1. Skúste ocot.

Ak hľadáte domácu liečbu proti plesni na nohách, ktorá vám rýchlo uľaví od problému, skúste ocot. Jednoducho zmiešajte ocot a vodu v pomere 1:1. Ponorte si doň nohy po dobu 15 minút, a potom ich dôkladne vysušte. Kyselina octová zabíja huby a pomáha utíšiť svrbenie. Detailný návod nájdete na wikihow.

  1. Poprášte vnútro topánok jedlú sódu.

Vysušiť tvoje topánky zaberie omnoho viac ako si myslíte. Takže vyzuť ich a položiť do skrinky na topánky nie je práve najlepší nápad. Vlhké topánky sú skvelým prostredím pre huby. To znamená, že ak vaše nohy sú suché no topánky nie, môžete privítať pleseň na vašich nohách. Spôsob akým udržať vaše topánky suché je jednoduchý. Nasypte kúsok jedlej sódy dovnútra topánok a to nasaje zvyšnú vlhkosť.

  1. Použite antifungálne lieky.

Jednou z najbežnejších liečebných metód pre pleseň na nohách a nechtoch, ktorá je taktiež odporučená lekármi je použitie antifungálnych liekov. Naskytne sa vám veľa možností v rôznych formách, ako napríklad: prášok, sprej a krém. Antifungálne lieky zabíjajú huby a sú prevenciou pred ich návratom. Uistite sa, že pred použitím liečiv je infikované miesto umyté a vysušené. Taktiež nezabudnite sa riadiť pribaleným letákom, aby účinok bol čo najlepší.

  1. Udržujte nohy suché.

Detské nohy v suchuAko už bolo nedávno spomenuté, huby milujú vlhkosť. Po osprchovaní sa, si poriadne vysušte nohy, hlavne na miestach medzi prstami. Nenasadzujte si ponožky alebo topánky, ak máte stále mokré nohy. Určite noste ponožky vyrobené z prírodných materiálov hlavne z bavlny, hlavne ak máte spotené nohy.

  1. Umývajte si nohy každý deň.

Toto by malo byť samozrejme pre každého z nás. Ak sa nestaráte o svoje nohy, dovoľujete hubám a ďalším nezvaným návštevníkom sa usídliť na vašich nohách. Umývajte si nohy dvakrát denne. Ak sa vám veľmi potia nohy, určite by to číslo malo byť ešte väčšie. Umývajte si miesta medzi prstami a nechty na nohách tiež. Pamätajte, s čistými nohami budete menej atraktívny pre huby.

  1. Chráňte si nohy.

Veľakrát sa stáva, že ľudia zanedbávajú nosenie správnej ochrany pre ich nohy ak sú na verejnosti. Kúpaliská, spoločné sprchy a ďalšie spoločné priestory sú miesta, kde narazíte na huby spôsobujúce pleseň na nohách.

  1. Udržujte vašu kúpeľňu čistú.

Hádajte čo? Aj vaša vlastná kúpeľa môže byť domovom pre huby. Je nevyhnutné udržovať kúpeľňu čistú a to isté platí ak pre ostané časti vášho domova. Je to účinný, no často zanedbávaný spôsob ako sa zbaviť plesne.

Leave a Reply